Zajęcia dodatkowe

Zobacz jak może się u nas rozwijać Twoje dziecko!

Co ciekawego u nas ?

Program artystyczny

Rozwój we wczesnym dzieciństwie jest niezwykle ważny. W Przedszkolu Król Maciuś I nasi doświadczeni nauczyciele i pracownicy pomagają ułatwić ten okres nauki i to odróżnia nas od tradycyjnych placówek opieki nad dziećmi.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej  – skontaktuj się z nami!

Poniedziałek

Angielski
TUS

Wtorek

Rytmika
Rugby

Środa

Zajęcia sportowe Saturn
Tańce

Czwartek

Angielski
Hiszpański

Piątek

Rytmika
Joga
Tańce

Przedszkole Król Maciuś Pierwszy oferuje szeroki zakres zajęć dodatkowych, których cena wliczona jest w czesne. Są to zajęcia z języka angielskiego, języka hiszpańskiego, matematyki, tańców, rytmiki, rugby, jogi oraz sportu. Dodatkowo na terenie przedszkola prowadzone są dodatkowo płatne zajęcia logopedyczne. W ramach tej współpracy każde dziecko, które ukończyło 3 rok życia przechodzi bezpłatną diagnozę logopedyczną.

100
88

Zajęcia Matematyczne

CZASOWO WSTRZYMANE

Zajęcia Matematyczne prowadzone w Naszym przedszkolu od września 2021 przez Panią Kasię wprowadzają dzieci do świata liczb już od najmłodszych lat. Celem zajęć jest zaznajomienie dzieci z logicznym myśleniem oraz rozwinięcie u nich orientacji przestrzennej. Podczas tych zajęć dziecko nauczy się między innymi rytmów, dodawania i odejmowania oraz rozpoznawania figur geometrycznych.

J. Angielski i
J. Hiszpański

Od 1 września 2022 zawieramy współpracę ze szkołą językową DIALOG (https://szkoladialog.com/). Dzięki temu, dzieci z każdej grupy wiekowej będą uczestniczyć dwa razy w tygodniu w zajęciach z j. angielskiego oraz raz w tygodniu w zajęciach z j. hiszpańskiego.

77
113

Zajęcia Taneczne

Tańce w naszym przedszkolu prowadzone są przez Pana Roberta Chichłowskiego. Prowadzący na zajęciach z radością zaszczepia zamiłowanie do ruchu, muzyki, a w efekcie do tańca w parach, osobno i integracyjnie w grupach. Pan Robert jest tancerzem z wieloma osiągnięciami, prowadzi wraz z żoną Dorotą Kiel-Chichłowską Szkołę Tańca KTS BATOCADO.

Rytmika

Rytmika w Naszym przedszkolu prowadzona jest przez Pana Łukasza Jabłońskiego. Jest on muzykiem oraz doświadczonym pedagogiem grającym na wielu instrumentach. Na swoich zajęciach zapoznaje dzieci między innymi ze skrzypcami, gitarą, pianinem, keyboardem, fletami, ukulele, mandoliną oraz akordeonem. Dzięki temu zajęcia rytmiczne wzbudzają zainteresowanie wśród Naszych dzieci. Pan Łukasz jest również członkiem zespołu muzycznego, a także prowadzi festyny, bale oraz imprezy plenerowe.

125

Zajęcia Logopedyczne

Nasze przedszkole oferuje możliwość skorzystania z dodatkowo płatnych zajęć logopedycznych. Na początku każdego roku Pani Maja Fijałkowska-Sulkowska prowadzi bezpłatną diagnozę każdego dziecka oraz informuje rodziców o ewentualnej potrzebie skorzystania z tych zajęć. Pani Maja jest neurologopedą, oligofrenopedagogiem oraz polonistką. Prowadząca zajęcia posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi oraz z dorosłymi. Pani Maja widzi potrzebę terapii logopedycznej szczególnie w dzisiejszych czasach, w których dzieci często w nadmiarze korzystają z dobrodziejstw technologii, jakimi są np. tablety i telefony, co ma kolosalny wpływ na ich mowę i komunikację.

121

Joga

Od 1 września 2022 Nasze przedszkolaki będą miały okazję uczestniczyć raz w tygodniu w zajęciach prowadzonych przez Panią Monikę (Ciocia Joga – Monia). Zajęcia z Jogi prócz elementów gimnastycznych będą obejmowały również elementy bajkoterapii, integracji sensorycznej, muzykoterapii oraz relaksacji.

Zajęcia sportowe siłowania Saturn

Rozpoczęliśmy współpracę z siłownią Saturn w Galerii Szperk, w ramach której dzieci na terenie przedszkola mają zapewnione zajęcia z trenerem. Siłownia Saturn zapewnia również odpłatne zajęcia weekendowe dla Naszych dzieci, których szczegóły pojawią się wkrótce. 

Zajęcia sportowe Rugby

Liski oraz Sowy od września 2022 raz w tygodniu popołudniami będą uczestniczyć w zajęciach sportowych opartych na dyscyplinie Rugby. Zajęcia będzie prowadził Pan Arek Soporowski, który na codzień jest trenerem Rugby w rumskim klubie sportowym.